MD

Medium Bin Dumper

De Backsaver MD Medium Bin Dumper is ontworpen voor het heffen en kantelen van grote, hoge bakken en containers, waaronder kunststof bakken, octabins en palletkisten.

Met twee hydraulische cilinders en twee krachtige accu’s kan de standaard MD lasten tot 1.200 kg verwerken. De standaarduitvoering heeft een storthoogte van circa 1.200 mm bij een kantelhoek van 120°. Voor een hogere storthoogte van circa 1.365 mm kan de machine worden uitgevoerd met een kantelhoek van 100°. Deze storthoogte is ook mogelijk bij 120°, wanneer een lager maximaal hefgewicht volstaat.

De MD wordt voornamelijk als vaste opstelling gebruikt, maar kan indien nodig naar een andere werkplek worden verplaatst.

OP MAAT GEMAAKTE MACHINES

PERFECT AFGESTEMD OP

UW PRODUCTIEOMGEVING

ONZE

SECTOREN

  • Fruit
  • Vegan
  • Granen
  • Groente
  • Overig
  • Vis
  • Vlees
  • Zuivel
Voornamelijk toegepast in de voedingsmiddelenindustrie, maar ook geschikt voor andere sectoren.

SPECIFICATIES

MD Medium Bin Dumper
ca. storthoogte1.200 mm / 57,2" bij 120 gr.; 1.365 mm / 53,7" bij 100 gr.
Kantelhoek100 / 120 graden (dodemansbediening)
Draagvermogen1.200 kg / 2.500 lbs
IP-classificatieIP56 (geschikt voor hogedrukreiniging)
Energiebron12V dubbele accu (400V netvoeding optioneel)
Bij benadering machinegewicht Ca. 600 kg / 1.320 lbs

Product

Video

90% van onze machines wordt op maat gemaakt. Advies nodig? E-mail ons: info@backsaver.nl

WORK HARD, LIFT SMART

MD

Medium Bin Dumper

De Backsaver MD Medium Bin Dumper is ontworpen voor het heffen en kantelen van grote, hoge bakken en containers, waaronder kunststof bakken, octabins en palletkisten.

Met twee hydraulische cilinders en twee krachtige accu’s kan de standaard MD lasten tot 1.200 kg verwerken. De standaarduitvoering heeft een storthoogte van circa 1.200 mm bij een kantelhoek van 120°. Voor een hogere storthoogte van circa 1.365 mm kan de machine worden uitgevoerd met een kantelhoek van 100°. Deze storthoogte is ook mogelijk bij 120°, wanneer een lager maximaal hefgewicht volstaat.

De MD wordt voornamelijk als stationaire machine gebruikt, maar kan indien nodig nog steeds naar een andere positie worden verplaatst.

Zware bakken legen zonder te bukken

Backsavers zijn eenvoudige, gebruiksvriendelijke machines die productieprocessen efficiënter maken en de fysieke belasting voor medewerkers verminderen. De MD is aan beide zijden voorzien van onafhankelijke bediening, zodat de machine eenvoudig vanaf beide kanten kan worden bediend.

De MD kan worden gebruikt om producten van de ene container naar de andere over te storten of direct in een productielijn worden geïntegreerd. Na het plaatsen wordt de container in één vloeiende beweging gekanteld tot de gewenste hoek. Zo wordt zwaar handmatig tillen, bukken en reiken zoveel mogelijk voorkomen.

De MD kan worden aangepast aan uw toepassing met verschillende kantelhoeken, een taps toelopende trechter, een opklapbare tegenhoudbeugel en aanpassingen voor verschillende bakhoogtes. De standaarduitvoering is geschikt voor bakken tot circa 1,2 meter hoog.

Twee krachtige accu’s of vaste stroomaansluiting

De MD werkt standaard op twee oplaadbare accu’s die ook geschikt zijn voor gebruik in gekoelde ruimtes. Met volledig opgeladen accu’s kan de machine grote hoeveelheden product verwerken zonder tussentijds opladen.

De accu’s kunnen ’s nachts eenvoudig worden opgeladen. Voor gebruik op een vaste werkplek is de MD ook leverbaar met een vaste 400V-aansluiting.

Veilige bediening en zakken op zwaartekracht

De MD werkt met twee enkelwerkende hydraulische cilinders. Voor extra veiligheid zakt de machine op zwaartekracht, zonder hydraulische aandrijving.

De omhoog- en omlaagknoppen moeten tijdens het heffen, kantelen en zakken ingedrukt blijven, zodat de gebruiker altijd de controle houdt over de beweging van de machine.

Hygiëne en voedselveiligheid

Backsaver machines zijn speciaal ontwikkeld voor de voedingsmiddelenindustrie. Dankzij de uitvoering in roestvast staal zijn de machines eenvoudig en hygiënisch te reinigen en geschikt voor reiniging onder hoge druk.

De MD wordt sinds 2015 in Nederland ontwikkeld en geproduceerd.

KENMERKEN

  • Dubbele hydraulische cilinder met 2 accu's
  • Aansluiting op 400V-net beschikbaar in plaats van accu
  • Onafhankelijke bediening aan beide zijden
  • Hydraulische cilinders die op zwaartekracht zakken voor operationele veiligheid
  • Rvs constructie, eenvoudig te reinigen met een hogedrukreiniger

OPTIES

  • Taps toelopende trechter (versmalde uitlaat).
  • 400V-netaansluiting in plaats van accu.
  • Inklapbare borgbeugel (voor verschillende bakformaten).
  • Aangepaste kantelhoek (100° en 120°).
  • Aangepaste trechterbeugel voor verschillende bakhoogtes.
  • Deze Backsaver kan worden aangepast aan uw Combo-bakken, Gaylord-dozen, Tri-wall kartonnen dozen, Smurfit-dozen en vele andere merken en normen.

Ziet u de optie die u zoekt niet? De hierboven genoemde functies en opties zijn slechts een selectie.

Elke Backsaver-machine wordt op maat gebouwd om aan te sluiten bij uw product, productieproces en faciliteit.

Toepassingen
Bakken kantelen • Productoverdracht • Bulkgoederenbehandeling • Ergonomische materiaalbehandeling

Kenmerken
Heavy-duty hydraulisch heffen • Dubbele hydraulische cilinders • Accu- of netvoeding • Roestvast staal • Stationaire of mobiele installatie

Compatibele containers
Big boxes • Kunststof bakken • Octabins • Palletboxen • Grote containers

Sectoren
Vleesverwerking • Visverwerking • Fruitverwerking • Groenteverwerking • Mengen & mixen • Kaasverwerking • Zuivelverwerking

WE LIFT YOUR BUSINESS

ONZE POPULAIRSTE MACHINES

ST

Standaard Mobiele Kantelaar

NT

Normwagenkantelaar

CD

Combo Dumper

GLT

Giant hef-kiep kantelaar

DB

Deegkuipen kantelaar